Test online stary człowiek i morze
Inne testy z kategorii.. Test Stary czlowiek i morze, Stary czlowiek i morze podrecznika.. Dziady cz.II - cykl lekcji plus krótkie opracowanie tutaj.. W jednym z wywiadów Hemingway przyznał się, że przerabiał utwór ok. 200 razy, więc z pewnością jest przemyślany i dopracowany.. a) brakiem soli lub cytryny b) przez złego kucharza-sługusa Starego c) tym, że Stary był już stary i przez to wybredny 6) W Hawańskich czasopismach opisywane były rozgrywki drużyn _____.. Santiago nie miał żadnego przyjaciela.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. W .Witaj na stronie Quizz.pl.. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Tawerna 1 Napisano 25 kwietnia 2008.. Rozwiąż test!Ile pamiętasz z lektury ,, Stary człowiek i morze?. pytanie 1 z 15.. Ten krótki utwór porusza przede wszystkim kwestie ludzkiej wytrwałości, odwagi, wiary we własne możliwości, dumy, przyjaźni oraz klęski.Aby tego dokonać Ernest Hemingway stworzył postać Santiago, która przeszła do historii literatury jako .Problematyka.. Historia samotnego starca, zeglarza potrafiacego zmierzyc sie z lekiem, slaboscia i wyznaczyc sobie cel godny podziwu - odmienic.Ernest Hemingway "Stary człowiek i morze" - test.. Opowiadanie Stary człowiek i morze zostało wydane w 1952 r. i bezpośrednio przyczyniło się do przyznania autorowi Nagrody Nobla dwa lata później..

Test - Stary człowiek i morze.

Kto jest autorem książki "Detektyw Pozytywka"?. Poprzednia; 1; 2; Następna; Strona 2 z 2 .. Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Sprawdź, ile zapamiętałeś z lektury "Stary człowiek i morze"!. Udostępnij.. Przeczytaj uważnie zdania i zakreśl przy nich odpowiedz "tak" lub "nie" w zależności od tego, czy zdania są zgodne z treścią opowiadania, czy też nie.. Przez pierwsze czterdzieści dni pływał z nim pewien chłopiec.. a) Akcja opowiadania Stary człowiek i morze rozgrywa się w pobliżu Azji.Rozwiąż test!Plik Stary człowiek i morze test.rar na koncie użytkownika maranz1 • folder Lektury szkolne • Data dodania: 1 maj 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.TEST PODSUMOWUJĄCY ZNAJOMOŚĆ OPOWIADANIA .Ernest Hemingway - Stary człowiek i morze - streszczenie, opracowanie.. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.. Nie skończyłam książki, a miałam 30p.. Santiago miał starą motorówkę.1 ERNEST HEMINGWAY STARY CZŁOWIEK I MORZE.. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna Inne Zaloguj się .„Stary człowiek i morze" to prosta opowieść o starym kubańskim rybaku, który podjął najtrudniejszą walkę w swoim życiu..

Tagi dla tego testu: Stary człowiek i morze.

Ernest Hemingway - nota biograficzna Hemingway urodził się 21 lipca 1899 roku w dzielnicy Chicago, Oak Park.. Epoki literackie-najważniejsze hasła 5 popularność: 566 dodał: holy2111: Hobbit, czyli tam i z powrotem popularność: 12245 dodał: xgreenxeyex:Najgłębszym przesłaniem, jakie niesie za sobą „Stary człowiek i morze" jest: a) konieczność podejmowania działania b) unikanie samotności c) wartość przyjaźni d) wiara, że człowiek do końca życia pozostaje młody duchemByło to spowodowane _____.. To właśnie tam, na postawie opowiadań starego kubańczyka i własnych doświadczeń, skonstruował jedno z najwybitniejszych opowiadań w literaturze światowej.stary człowiek i morze pytania i odpowiedzi.pdf (22 KB) Pobierz.. Nie podoba mi się.. 32 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Swoje zamiłowania zawdzięcza ojcu, który w młodym chłopcu rozniecił trwałe fascynacje sportem, myślistwem i wędkarstwem.Lekcje z lekturą „Stary człowiek i morze" - test, wersja B, plik: lekcje-z-lektura-stary-czlowiek-i-morze-test-wersja-b.doc (application/msword) Swoimi słowami .. U góry znajdziesz quiz Stary człowiek i morze - Super Test.Wypełnij ten test, i sprawdź ile wiesz o Starym człowieku i morze.. Szukaj.. Ale po czterdziestu jałowych dniach rodzice oświadczyli mu, że stary jest teraz bezwzględnie i ostatecznie salao, co jest ..

Quizy Os. ... Test z lektury „Stary człowiek i morze".

Przeczytaj uważnie zdania i zakreśl przy nich odpowiedz "tak" lub "nie" w zależności od tego, czy zdania są zgodne z treścią opowiadania, czy też nie.. Skomentuj.. 2 Był starym człowiekiem, który łowił ryby w Golfstromie pływając samotnie łodzią i oto już od osiemdziesięciu czterech dni nie schwytał ani jednej.. Dywizjon 303 - prezentacja zawierająca cykl lekcji.TEST PODSUMOWUJĄCY ZNAJOMOŚĆ OPOWIADANIA E. HEMINGWAYA STARY CZŁOWIEK I MORZE 1.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania .Stary człowiek i morze Sprawdź swoją wiedzę na temat książki .. Zapraszamy!. Podaj swoje imię: Autorem książki jest?. test dodany 13 lat temu przez iQare.. Autorem lektury "Stary człowiek i morze" jest: Astrid Lindgren; Ernest Hemingway; Adam Mickiewicz; Sprawdź się w poniższych tematach: Detektyw Pozytywka.. Stary uwielbiał/ nie cierpiał je/ich czytać.Test - Stary człowiek i morze.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Test Stary człowiek i morze, Stary człowiek i morze podręcznika Lektury dla Klasa III..

Tylko morze.

Stały bywalec; Użytkownicy;Stary człowiek i morze - prezentacja, a dodatkowo artykuł Stary człowiek i morze - opowieść o męskości.. izi łin hehe nie no łatwe ten test czekam na trudniejszy.. Zaznacz PRAWDA, jeśli zdanie jest prawdziwe, lub FAŁSZ, jeśli jest fałszywe.. "Stary człowiek i morze" - test znajomości lektury "Stary człowiek i morze" - test znajomości lektury.. Natixik 04 grudnia 2017 Nudna książka.. Terran 1 Napisano 25 kwietnia 2008. .. Test z lektury ,, Stary człowiek i morze" .Stary człowiek i morze Przetestuj swoją wiedzę na temat tej lektury.. Oceń prawdziwość podanych zdań dotyczących opowiadania E. Hemingwaya.. Albo nie czytałeś dokładnie, albo nie chciałeś jej zrozumieć.. Sprawdź, ile zapamiętałeś z lektury "Stary człowiek i morze"!. Lektury dla Klasa III.. Szukaj.. Zaznacz .Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu Pytania zawarte w teście W teście Stary człowiek i morze - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania:Ernest Hemingway, "Stary człowiek i morze" - test z lektury na poziomie trudnym.. Odnośnik do posta.. przez piper:*, 30 listopada 2007 na Prace domowe - gimnazjum.. Akcja opowiadania toczy sie na Kubie TAK/NIE 3.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.a) Że spotka się z Di Maggio b) Że od tej pory będą znów wypływać w morze razem 40) Ostatnie zdanie opowiadania brzmi: a) "Staremu śniły się lwy" b) "Stary cicho zapłakał" Stary człowiek i morze"Stary człowiek i morze" Quiz wiedzy z lektury szkolnej "Stary człowiek i morze".. Obserwujący 0..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt