Zasady tworzenia prezentacji multimedialnych pdf
Jeśli chcesz coś powiedzieć, powiedz to, zamiast wrzucać długi tekst na prezentację.. Większość to jakieś tandetne ilustracje, które nic nie wniosą do Twojej prezentacji, a na dodatek Twoi widzowie na pewno już je widzieli.. Ale uwierz mi, nie warto.. Wykorzystywane bywają w szkołach, urzędach, zakładach pracy, podczas lekcji, wykładów, sympozjów, konferencji, odpraw, narad, szkoleń itp.. Niestety, dużemu zainteresowaniu tą formąZasady tworzenia prezentacji multimedialnych w Microsoft Office PowerPoint Opracował: Marek Badura Instytut Klimatyzacji i Ogrzewnictwa I-33 .. Tworzenie prezentacji multimedialnej Microsoft PowerPoint Zapoznaj się z fragmentem książki: prezentacja-ktora-robi-wrazenie-projekty-z-klasa-robin-williams.pdf 1.. Dodaj wizualizacje.. Prezentacja multimedialna Prezentacja multimedialna powinna być ilustracją (uzupełnieniem .Zasady tworzenia prezentacji multimedialnej Co musisz wiedzieć?. 6 linijek tekstu.Zasady tworzenia prezentacji multimedialnych Streszczenie Prezentacje multimedialne stały się bardzo popularnym sposobem przekazywania informacji.. 0 50 100 150 200 250 300 350 0 25 50 75 100 125 150 Szybko ść ścinania [s-1] Napr ęż enie ś cinaj ą ce [D/cm 2] Bez dodatków D-fruktoza 1%wag.Podstawowe zasady tworzenia prezentacji.. •Każda plansza powinna mieć tytuł.. Wybierz prostą czcionkę bez zbędnych zdobień i ustaw jej rozmiar tak, aby można było, nawet z większej odległości, przeczytać tekst..

Przy tworzeniu prezentacji, stosuj podane reguły.

Nie stosuj clipartów.. Naturalnie więc prezentacja zawiera grafiki, wykresy i diagramy, a w mniejszym stopniu tekst.. Zadbaj o to, żeby powtarzały się nie tylko odcienie, ale także wzajemne proporcje pomiędzy nimi.. W tym krótkim poradniku omówimy kilka podstawowych funkcji programu Microsoft PowerPoint 2007, dzięki którym będziemy .Dobierz dwa, maksymalnie trzy kolory i trzymaj się ich przez całą prezentację.. Warto też na kolejnym slajdzie wymienić w punktach o czym będzie prezentacja.Tworzenie prezentacji multimedialnych Piotr Odya [email protected] Katedra Systemów Multimedialnych Plan prezentacji •Wprowadzenie •Prezentacja -rodzaje, zasady tworzenia •Multimedia -tekst -animacje -grafika -dźwięki -filmy •Trochę praktyki 1 2Tworzenie prezentacji multimedialnej Microsoft PowerPoint.. ZASADY TWORZENIA PREZENTACJI MULTIMEDIALNYCH Leszek Zakrzewski .. Jest to kompleksowy poradnik, który pomoże Ci projektować piękne slajdy, nie tracąc przy tym za wiele czasu i energii:-) Dodatkowo e-book zawiera rozdziały, które .Paweł Świercz [email protected] Tekst powinien składać się z haseł, a nie rozbudowanych akapitów Stan prac Od stycznia 2014 r. funkcjonuje w UMWM Główny Informatyk Urzędu W dniu dzisiejszym złożone zostały oferty na system ZSI Ustalony został wstępny harmonogram prac, który wSerwis Canva to darmowe oprogramowanie do tworzenia prezentacji, zapewniające dostęp do setek pięknie zaprojektowanych układów..

Szkolenie z prezentacji PowerPoint - cel prezentacji.

Wykonaj próbę już na etapie projektowania.Zasady tworzenia prezentacji multimedialnej Nienależystosowaćzbyt ozdobnych czcionek i nazbyt wielu ich rodzajów w jednym tekście.. W prezentacjach interaktywnych mamy możliwość swobodnego poruszania się między partiami materiału, czyli zawsze możemy wrócić np. do menu głównego i wejść w kolejny dział (bardzo .Plik zasady tworzenia prezentacji.pdf na koncie użytkownika Opalchomik • folder PowerPoint • Data dodania: 16 lis 2008Prezentacja ma być twoim wsparciem, a nie zastępować cię na scenie.. Układ prezentacji Wprowadzenie Struktura prezentacji Architektura slajdu pojemność informacyjna kompozycja kolorystyka Podsumowanie 2 wtorek, 20 lipca 2010 ©® Leszek Zakrzewski.. zasada 4.Utwórz nową prezentację i edytuj ją razem z innymi osobami w tym samym czasie.. Dzięki nim przygotujesz wystąpienie na dowolny temat.. Sadowski, Jak przygotować dobrą prezentację?, (plik PDF), • Podstawowe zasady tworzenia prezentacji multimedialnych, (plik PDF),Tematy: prezentacje, prezentacja, programy biurowe, program do prezentacji multimedialnej, program do prezentacji darmowy Polecane z kategorii Grot to nie jest jedyna broń strzelecka.Autorski e-book "Jak tworzyć profesjonalne prezentacje PowerPoint" Ten artykuł jest częścią "Jak tworzyć profesjonalne prezentacje PowerPoint", który napisałam, by odczarować pracę z programem PowerPoint..

Można je zaimportować do swojej prezentacji.

Zastanów się także, w jakim celu przygotowujesz prezentację, co chcesz osiągnąć, co chcesz przekazać i .Zasady tworzenia prezentacji .. Przygotowując prezentację i poszczególne jej slajdy pamiętaj o następujących zasadach: Każda prezentacja musi mieć swój temat - przedstaw go na początku (slajd tytułowy).. Zaplanowanie prezentacji ustalenie informacji, Bardziej szczegółowolearning (plik PDF), • Tomasz Kautz, Zasady tworzenia prezentacji multimedialnych, Instytut Nauk Społecznych, Akademia Marynarki Wojennej, Gdynia 2006 (plik PDF), • M.P.. Zastanów się także, w jakim celu przygotowujesz prezentację, co chcesz osiągnąć, coPlik ZASADY TWORZENIA PREZENTACJI MULTIMEDIALNYCH.pdf na koncie użytkownika darao.en • folder Prezentacje • Data dodania: 30 sty 2013Prezentacja multimedialna, która nie została dobrze przygotowana nie tylko nie spełni swej funkcji, ale wręcz może zniweczyć plany jej autora: słuchacze mało zrozumieją z jego wystąpienie, po którym pozostanie pustka (zamiast gorącej dyskusji), zmęczenie (zamiast entuzjazmu) i poczucie straconego czasu (zamiast czasu owocnego w nową wiedzę, idee i pytania)…Zasady tworzenia prezentacji multimedialnej.. Jak rozpocząć prezentację?. 3.zasada 3.. To takie ilustracje, które ma "w swoim magazynie" Power Point..

Robienie dobrych prezentacji to zarówno ważna umiejętność, jak i wyzwanie.

Wystarczy po prostu wybrać doskonałe obrazy, czcionki i kolory, aby Twoja prezentacja stała się wspaniałym nośnikiem tego, co chcesz przekazać.1) Obrazek w prezentacji a) powinien być czarno-biały b) musi pochodzić ze znanego źródła c) powinien być zgodny z treścią slajdu d) musi zasłaniać tekst e) powinien być dostosowany do slajdu f) nie jest w ogóle potrzebny 2) Aby utworzyć poprawną prezentację należy a) zaplanować działanie b) wziąć gotową z internetu c) stosować jeden szablon d) zapisywać tekst bez .Ponadto tekst odciągnie uwagę od tego co mówisz.. Różnica między nimi jest bardzo prosta.. Pracuj niezależnie od tego, czy masz połączenie z internetem.. Prezentacje multimedialne stały się częścią naszego życia.. Możesz zastosować zasadę 60/30/10, sugerującą wybór jednego przewodniego koloru, który będzie zajmował 60% powierzchni materiału.Tworzenie prezentacji multimedialnej Piotr Odya [email protected] Katedra Systemów Multimedialnych Plan prezentacji •Wprowadzenie •Prezentacja - rodzaje, zasady tworzenia •Typowe funkcje programu PowerPoint -tekst -animacje -grafika •Dźwięki i filmy w programie PowerPoint •Trochę praktykiPodstawowe zasady tworzenia prezentacji multimedialnych Przygotowując prezentację i poszczególne jej slajdy pamiętaj o następujących zasadach: Każda prezentacja musi mieć swój temat - przedstaw go na początku (slajd tytułowy).. •Slajdy muszą być czytelne -max.. Dlatego pierwszą zasadą jest wyrzucenie ze slajdów wszystkich dłuższych tekstów.. Najbardziej czytelne są czcionki bez szeryfowe, zbliżone do pisma technicznego (np.Tworzenie prezentacji multimedialnych to bardzo przydatna umiejętność, która przydaje się od szkoły, po studia, skończywszy na pracy, w której czasami bywa tak, że mamy za zadanie coś zaprezentować i prezentację musimy przygotować sami na komputerze w domu.. Edytuj pliki PowerPointa za pomocą Prezentacji.Prezentacje multimedialne możemy podzielić na 2 typy: prezentacje interaktywne i prezentacje liniowe..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt